SMOLASTY – polski piosenkarz , producent muzyczny i raper tworzący muzykę z pogranicza R&B , popu i rapu, czynnie działający na scenie muzycznej od 2015 roku.
W 2017 roku został Popkillerowym Młodym Wilkiem, a już rok później zadebiutował albumem „Fake Love”, który został wydany przez Warner Music Poland i pokrył się platyną.
W lutym 2021 ukazał się jego przedostatni krążek – „Ghetto Playboy”. Jest to powrót do rapowych brzmień, z których Smolasty znany był na początku swojej kariery. Na albumie pojawia się wiele realtalkowej treści, oraz mocniejszych brzmień w klimacie r’n’b. Artysta nie stroni jednak od hitowych singli, które co chwilę stają się internetowymi viralami. Ostatnią płytą wydaną przez artystę jest „Almost Goat”, której premiera odbyła się w listopadzie 2022 roku i zyskała status diamentowej płyty. 

Współpracował z takimi artystami jak: Białas, Kizo, Szpaku, Otsochodzi, Kubańczyk, Young Leosia, Qry. Ostatnio najgłośniejszą współpracą jest jego duet z Dodą. Nagrali wspólnie dwa utwory, które podbiły w Polsce wszystkie listy przebojów – „Nim zajdzie słońce” oraz „Nie żałuję”. Artyści 2024