Lil Pump – amerykański raper oraz autor tekstów urodzony w Miami. 

Zadebiutował w 2016 roku jako 16-latek na platformie SoundCloud publikując na niej utwór „Lil Pump”, „Elementary”, „Ignorant”, „Gangshit” oraz „Drum$tick”. Każdy z tych utworów zdobył ponad 3mln. odtworzeń, co sprawiło, że stał się rozpoznawalny na podziemnej scenie rapowej z południowej Florydy. 

W wieku 17 lat ukazał się jego klip do utworu „D Rose”, który w 2 miesiące wyświetliło na YouTube ponad 136mln osób. W 2017 roku artysta wydał kawałek „Gucci Gang”. Stał się on jego pierwszym utworem na liście Billboard Hot 100, osiągając najwyższą, trzecią pozycję w dniu 8 listopada 2017. 

Dwa miesiące wcześniej światło dzienne ujrzał debiutancki album rapera nazwany „Lil Pump”, na którym gościnnie udzielili się: Smokepurpp, Gucci Mane, Lil Yachty, Chief Keef, Rick Ross oraz 2 Chainz. 

W 2018 roku Lil Pump zaprosił do współpracy Kanye West’a, czego efektem jest utwór „I Love it”. Powstał do niego klip, który do tej pory został wyświetlony ponad 652mln razy i zajmuje drugie miejsce pod względem najczęściej oglądanych teledysków w karierze rapera. „I Love it” znajduje się na krążku zatytułowanym „Harverd Dropout”. 

Artysta wydał do tej pory 4 albumy studyjne. Ostatni „Lil Pump 2” ukazał się w marcu 2023 roku. 

Artyści 2024