Największy i najważniejszy hip-hopowy event tego lata staje się coraz większy. Już pierwsze ogłoszenie Lech Polish Hip-Hop Festival zapowiadało, że będziemy mieli do czynienia z rekordową edycją, ale organizatorzy postanowili zaskoczyć jeszcze mocniej. Do zapowiedzianych wcześniej ponad 30 artystów dołącza 40 kolejnych.

Już za chwilę rozpocznie się sezon letni, jednak organizatorzy płockiego Lech Polish Hip-Hop Festival już postanowili podkręcić temperaturę. Po pierwszych informacjach o tegorocznej edycji, z których kluczową jest centralizacja wydarzeń z Lech Polish Hip-Hop Music Awards oraz ogłoszenie rekordowej liczby wykonawców, nadszedł czas na odkrycie kolejnych kart.

Dziesiątki nowych wykonawców

Wśród zaproszonych artystów, którzy wystąpią na kilku scenach na płockiej plaży 11-13 sierpnia, znajdą się nie tylko największe gwiazdy polskiego hip-hopu, uznane postaci z podziemia, ale również świetnie rokujący artyści młodego pokolenia. To właśnie w Płocku wielu raperów rozpoczynało swoje wielkie kariery. W tym miejscu swoje pierwsze wielkie koncerty zagrali m.in. Quebonafide i Bedoes. Jak będzie w 2022 roku?

Zacznijmy jednak od tych najbardziej rozpoznawalnych. Tede, Pezet, Bedoes, Białas i Borixon to nie tylko ludzie, który wyznaczają trendy, ale i dla wielu prawdziwe legendy polskiego hip-hopu. Dodajmy do nich takich raperów jak ReTo, Bisz B.O.K., Fokus i Szpaku, a otrzymamy połączenie doświadczenia i młodej krwi, która wkrótce stanie się prawdziwymi klasykami gatunku. Mając w pamięci ich występy na poprzednich edycjach, jesteśmy przekonani, że i tym razem nie zawiodą publiczności.

Największym towarzyszyć będą również ci, o których w ostatnich miesiącach stało się wyjątkowo głośno. Talent, ciężka praca, niekonwencjonalna muzyka. W ten sposób można najprościej opisać twórczość takich artystów jak Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Belmondawg, Kacperczyk, Gibbs, Smolasty czy Miętha. Mało? Świetnie uzupełnią ich Zetha, Chivas, Oliwka Brazil, Szczyl, Miszel i duet Opał i Floral Bugs. Ale to nie wszystko! Bober, Adi Nowak, Lordofon, Sante Synthesi, Vkie, Szymi Szyms, Sitek, Rusina, Kosa, Moli i RIP SCOTTY & LEEO to artyści nie tylko uzupełniający największe nazwiska, ale także raperzy, którzy swoim podejściem do tworzenia muzyki zdecydowanie uświetnią płocką imprezę.

Lech Polish Hip-Hop Festival to też doskonała okazja dla twórców, którzy rozdają karty w podziemiu i mają bardzo pokaźny fanbase wśród tych, którzy najbardziej doceniają muzykę stojącą daleko od czołowych miejsc list przebojów, ale równie atrakcyjną. Asthma, Ćpaj Stajl, Anatom, Czeluść oraz Kowalczyk x Serca to bardzo istotne wzmocnienie tegorocznego line-upu i doskonała okazja do przedstawienia publiczności nieszablonowych pomysłów w muzycznej formie.

Cichy z Małym powracają

Tak jak w zeszłym roku, jednym z kanałów promocji wydarzenia są klipy z udziałem m.in. Artura Barcisia i Winiego. “Cichy” i “Mały” w tegorocznej odsłonie Czarnej Wołgi

mają jedno zadanie, dostarczyć do Płocka statuetki… Czy będzie to łatwe zadanie, czy dostarczą dobre statuetki, oglądajcie! Wszystkie klipy będą dostępne na oficjalnym kanale Lech Polish Hip-Hop Music Awards na platformie YouTube. Pierwszy odcinek znajdziecie pod tym linkiem.

Idziemy na rekord!

Nadrzędnym celem Lech Polish Hip-Hop Festival jest to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Nie inaczej jest tym razem – obydwie osłony line-upu godzą tych, którzy szukają nowoczesnych form, alternatywnych dźwięków oraz klasycznej odsłony rapu. Więcej informacji o dotychczas ogłoszonych artystach można znaleźć na naszej stronie internetowej. Wkrótce zostaną ogłoszeni kolejni artyści oraz zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia organizacyjne. Warto wspomnieć, że w tym roku event zacznie się już czwartkowego popołudnia i potrwa do sobotniej nocy. Dodatkowo w niedzielę, w Orlen Arenie, odbędzie się uroczysta Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards z występami znanych artystów w niecodziennych aranżacjach.

Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży. Karnety i bilety jednodniowe można kupić w tym miejscu. Liczba 3-dniowych wejściówek jest ograniczona. Po wyczerpaniu tej puli dostępne będą tylko bilety 1-dniowe uprawniające do uczestnictwa w konkretnym dniu festiwalu. Weekend 11-14 sierpnia 2022 roku będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce.

ELOOO

Zespół prasowy Lech Polish Hip-Hop Festival

Polish Hip-Hop Festival jest corocznym festiwalem odbywającym się od 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Wydarzenie przyciąga czołówkę rodzimej sceny hip-hopowej oraz ogromną publiczność z całej Polski. Na siódmej edycji w 2019 roku wystąpiło ponad 100 wykonawców, a każdego dnia na plaży bawiło się ponad 22 tys. uczestników z całej Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej oraz oficjalnych kanałach social media.

WWW: https://plhhfestival.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival

Instagram: https://www.instagram.com/polishhiphopfestival

WWW: https://plhhma.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/polishhiphopmusicawards/

Instagram: https://www.instagram.com/polishhiphopmusicawards/

Wydarzenie