Nie dziesiątki, a setka artystów. Kolejne wielkie gwiazdy na Lech Polish Hip-Hop Festival!

Każda edycja potwierdza, że Lech Polish Hip-Hop Festival zdecydowanie zasługuje na miano najważniejszej i największej imprezy w kraju. Do ogłoszonych wcześniej artystów dołączają kolejni, w tym największe rodzime gwiazdy, jak i debiutujący na płockiej scenie. Tak dużego festiwalu hip-hopowego nie ma.

Kończy się rok szkolny, jednak nie kończą się zapowiedzi artystów, którzy wystąpią na płockiej plaży. Nadszedł czas na przedstawienie kolejnych wykonawców, które uświetniają line-up tegorocznego Lech Polish Hip-Hop Festival. Ta edycja zapowiada się na rekordową pod każdym względem. Prawie 100 artystów już przy trzecim ogłoszeniu? To możliwe tylko tutaj!

Najwięksi z największych…

Nie mogło być inaczej. Quebonafide to postać, która od wielu lat rozdaje karty w polskim rapie, udanie wszedł do świata mainstreamu i show-biznesu. Pod jakim wcieleniem wystąpi raper? Czego można się spodziewać? Tego nie wie nikt, ale nie ma wątpliwości, że dzięki swojej otoczce będzie to jeden z najlepszych koncertów w historii płockiego festiwalu, tak ważnego dla samego artysty. Przypomnimy, że to właśnie tutaj rozpoczynał swoją wielką karierę i wszystko na to wskazuje, że płocki festiwal będzie ostatnim festiwalem w karierze Quebo. Musicie tu być.

  • Quebonafide

… ale też najpopularniejsi i jedyni w swoim rodzaju!

Doskonałym uzupełnieniem wielkiego show ciechanowskiego rapera będą występy innych, równie szalenie popularnych twórców. W tym roku na scenie zagrają Kizo, który coraz mocniej zaznacza swoją obecność na wielu polach, przy okazji promując nowy album „Ostatni taniec”, jak i debiutujący w Płocku Malik Montana. Oczywiście nie mogło też zabraknąć White’a 2115, który swoimi letnimi bangerami mieszającymi trap i muzykę rockową rozgrzeje publiczność, idealnie na koniec lata. Wraz z nimi wystąpią także Qry, Gedz, Otsochodzi i Przyłu, którzy zaprezentują nowe utwory. Czeka na Was prawdziwa mieszanka wybuchowa: krótkie zwrotki, przebojowe i alternatywne formy trapu oraz refleksyjne i klimatyczne teksty. Będzie się działo.

Kolejne legendy na scenie

Nie mogło zabraknąć reprezentantów Łodzi i Szczecina. O.S.T.R. wpisał się w krajobraz płockiego wydarzenia, dlatego zawsze niezmiernie miło nam jest go ogłaszać, zwłaszcza że jest wyczekiwaną przez fanów postacią. Z wizytą w tym roku wpadną również Łona i Webber, którzy nie występują nader często, ale każdy koncert należy do kategorii tych niezapomnianych. Silną reprezentację będzie miała również stolica Wielkopolski – Poznań. Donguralesko jest prawdziwym mistrzem ceremonii, jednak równie głośno może być przy okazji koncertu innej legendy, aczkolwiek debiutującej na festiwalu. Peja, bo o nim mowa, zagra po raz pierwszy na Lech Polish Hip-Hop Festival i wierzymy, że nie po raz ostatni.

Gniewni, utalentowani, wyjątkowi

Wśród zaproszonych artystów, którzy wystąpią na kilku scenach na płockiej plaży 11-13 sierpnia, znajdą się nie tylko największe gwiazdy polskiego hip-hopu, uznane postaci z podziemia, ale również świetnie rokujący artyści zdobywający coraz większą liczbę fanów. Kto dołącza do line-upu? Doskonale wiemy, że Olszakumpel, Lubin, Oliver Olson i White Widow wywiążą się ze swojej roli, zagrają mocne koncerty i zyskają kolejnych wielbicieli. Nie inaczej będzie na występach Piotra Cartmana i bydgoskiej ekipy HRYPA.

  • created by Polish

Razem z nimi zagrają czołowi przedstawiciele podziemia. Lech Polish Hip-Hop Festival to dobra okazja dla twórców, którzy nie tylko hołdują klasyce, ale również tych, którzy nieustannie szukają nowych form. Z dumą możemy ogłosić, że w tym roku na kilku scenach zagrają także Hałastra, ForevaYang, WCK, Kojot x Oxon, Jerzyk Krzyżyk, Alcomindz i Mordor Muzik.

Takie rzeczy tylko w Płocku

Ale to jeszcze nie wszystko! Przepis na coś wyjątkowego? Proszę bardzo: weź bandę zdolnych ludzi, dodaj szczyptę humoru, kilka kabin nagraniowych i zamknij ich na 5 dni. Tak właśnie powstał najnowszy projekt spod szyldu DeNekstBest, czyli Projekt MŁYN. Podczas kilkudniowego wyjazdu został zarejestrowany materiał, który charakteryzuje kierunek rozwoju labelu. Jest to połączenie dwunastu różnych brzmieniowo utworów – od trapowych sztosów, przez gitarowe ballady i posse cuty nagrane w samochodzie, aż po szczegółowe storytellingi. Po prostu DeNekstBest i Przyjaciele.

Idziemy na rekord!

Nadrzędnym celem Lech Polish Hip-Hop Festival jest to, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Wszystkie odsłony line-upu godzą tych, którzy szukają nowoczesnych form, alternatywnych dźwięków oraz klasycznej odsłony rapu, a to jeszcze nie wszystko, ponieważ wkrótce pojawią się kolejne nazwiska. Więcej informacji o dotychczas ogłoszonych artystach można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Warto wspomnieć, że w tym roku event zacznie się już czwartkowego popołudnia i potrwa do sobotniej nocy. Dodatkowo w niedzielę, w Orlen Arenie, odbędzie się uroczysta Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards z występami znanych artystów w niecodziennych aranżacjach.

Poniżej lista artystów po trzecim ogłoszeniu:

QUEBONAFIDE, PRO8L3M ART BRUT NA ŻYWO + [ MAJKA JEŻOWSKA, MARTYNA JAKUBOWICZ, WANDA I BANDA], BEDOES, PEZET, SOKÓŁ, TEDE, BIAŁAS, O.S.T.R., PEJA, PALUCH, JAN-RAPOWANIE, BORIXON, RETO, SARIUS, DONGURALESKO, SŁOŃ, GUZIOR, KUKON, SZPAKU, ERO JWP, ŁAJZOL, JETLAGZ, MALIK MONTANA, KIZO, AVI&LOUIS VILLAIN, WHITE 2115, DENEKSTBEST MŁYN (VNM, FONTAM, SZYMON_C, GVERILLA, K-LEAH, TOSTER, VERI, EMIL BLEF, NIKO, TOMSON, DJ CHEDERAC), DWA SŁAWY, OKI, YOUNG IGI, OTSOCHODZI, MAŁPA, GIBBS, BISZ&B.O.K., ŁONA i WEBBER + THE PIMPS, SMOLASTY, OLIWKA BRAZIL, SZCZYL, CHIVAS, KAZ BAŁAGANE, KABE, ZDECHŁY OSA, MIŁY ATZ, GRUBY MIELZKY, FOKUS, KACPERCZYK, SITEK, PLANBE, GEDZ, BELMONDAWG, ADI NOWAK, DZIARMA, H4J4 (OPAŁ x FLORAL BUGS), QRY, ASTHMA, JODA, HODAK, CATCHUP, MIĘTHA, OLIVER OLSON, WHITE WIDOW, OLSZAKUMPEL, FOREVAYANG, JACUŚ, JANUSZ WALCZUK, BOBER, ZETHA, WCK, LIPA, RIP SCOTTY&LEEO, MISZEL, BARTO KATT, RUSINA, LUBIN, SPÓŁKA ZOO [FROSTI, BERSON, WŁODAR, MARIO], ALCOMINDZ, HAŁASTRA, FENO, SZYMI SZYMS, PRZYŁU, PIOTR CARTMAN, VKIE, KOJOT X OXON, CZELUŚĆ, LORDOFON, KOSA, MOLI, MORDOR MUZIK, TUZZA, ĆPAJ STAJL, ANATOM, JEDEN, JERZYK KRZYŻYK, HRYPA, KOWALCZYK x SERCA,
SANTE SYNTHESI, więcej wkrótce…

Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży. Karnety i bilety jednodniowe można kupić w tym miejscu. Liczba 3-dniowych wejściówek jest ograniczona. Po wyczerpaniu tej puli dostępne będą tylko bilety 1-dniowe uprawniające do uczestnictwa w konkretnym dniu festiwalu. Weekend 11-14 sierpnia 2022 roku będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce.

ELOOO
Zespół prasowy Lech Polish Hip-Hop Festival

***
Polish Hip-Hop Festival jest corocznym festiwalem odbywającym się od 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Wydarzenie przyciąga czołówkę rodzimej sceny hip-hopowej oraz kilkunastotysięczną publiczność z całej Polski. Na siódmej edycji w 2019 roku wystąpiło ponad 100 wykonawców oraz pojawiło się ponad 22 tys. uczestników z całej Polski.

W załączniku znajdują się materiały na potrzeby publikacji.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej oraz oficjalnych kanałach social media.

WWW: https://plhhfestival.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival
Instagram: https://www.instagram.com/polishhiphopfestival
WWW: https://plhhma.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/polishhiphopmusicawards/
Instagram: https://www.instagram.com/polishhiphopmusicawards/

Wydarzenie