JWP/BC  – Skład JWPBC jest obecny na warszawskiej scenie hiphopowej prawie od początku jej istnienia. Oficjalny muzyczny debiut Jaśnie Wielmożnych Panów nastąpił za sprawą Waca i jego „Świeżego Materiału” (Prosto 2001). To właśnie na tym krążku znalazł się track „Beztrosko”, sygnowany skrótem JWP, oraz przebojowe „Graffiti” (promujące „Świeży Materiał” efektownym street video), w którym wystąpił Kosi.

Rok 2007 przynosi wreszcie pierwszy długogrający album JWP, nagrany w składzie Ero, Doni, Foster i Kosi. „Numer Jeden Wróg Publiczny” słuchacze zapamiętali dzięki wyrazistym energetycznym singlom: „Bądź mistrzem”, „Chcę być tam” czy „Pogódź się”, a tygodnik „Przekrój” uznał „Wroga Publicznego” za jeden z pięciu najlepszych polskich hiphopowych albumów wszechczasów.

 Ostatnie lata działalności JWP to jedna z ciekawszych kart w historii polskiego rapu. Street single „Tworzymy historię”, „Panorama”, „Blam”, „Szesnastki” czy „Jesteśmy wszędzie” to prawdziwe perełki, które doczekały się wydania na dwóch winylach i profesjonalnych klipów z muzyczno-graficiarskich podróży po Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.

16 października 2015 do rąk fanów trafił album JWPBC „Sequel”, promowany singlami „Iceman”, „Wild Style”, „Matematyk”, „Spacer” i „Szaman”. Jego swoistą kontynuację stanowił mixtape „20” (2017) wydany na 20-lecie istnienia grupy. Kolejne lata przyniosły cały wysyp projektów sygnowanych przez poszczególnych członków grupy: „Huśtawki” Siwersa (2017), „WSK8OFMND” (2017) i „Szum” (2019) Jetlagz, „Blackbook” Erosa i Kosiego (2019) solowy debiut Ero „Elwis Picasso” (2019) oraz jego kontynuacja pod postacią „Eroizm” (2021) czy wreszcie pierwsze solowe albumy Kosiego „IS.OK” (2021) oraz Łajzola „Łajzol Serious” (2022). Ostatnim release’em pod wspólną banderą jest mixtape „Koledzy” z maja 2020 roku, zmiksowany przez DJ-a FALCON1.

Artyści 2024