ŚWIĘTY BASS feat. ZEP

 

ŚWIĘTY BASS to przebojem wchodzący w polski rynek muzyczny autorski projekt rapera Miłego Atz (Def Jam Recordings Poland) oraz dja i managera muzycznego Phunk’illa, reprezentujący przekrój muzyki basowej: od UK Garage i Bassline, po Drum and Bass i Dubstep.

To w dużej mierze dzięki nim wspomniane odłamy uk soundu dotarły w końcu do szerszego grona odbiorców w Polsce, a dwie statuetki Munoludów 2021 oraz 2022 potwierdzają tylko sukces zespołu. 

Przez ostatnie 2 lata prężnej działalności ŚwiętyBass gościł na swoich imprezach najważniejszych przedstawicieli brytyjskiej muzyki bassowej, m.in: NOTION, DARKZY, SAMMY VIRJI, HAMDI, MPH, CONDUCTA czy OPPIDAN zaś ich autorską playliste na Spotify śledzą tysiące ludzi żywo zainteresowani nowinkami muzycznymi z tego świata.

ZEP jest artystą, który pozostawia niezapomniane wrażenia. Jeszcze bardziej imponujące niż jego wzrost (204 cm) są jego muzyczne zdolności, które ujawnia w swoim charakterystycznym, wszechstronnym stylu jako multiinstrumentalista i rasowy showman. Początkowo zaczynał jako perkusista i DJ, teraz gra na wielu instrumentach, takich jak gitara basowa, klawisze, perkusja, a do tego dodaje nietypowe elementy jak piłki do koszykówki, węże ogrodowe i zamki błyskawiczne.

Występuje solowo, ale nie stroni także od gościnnych występów. Mocno związany ze sceną skate/break/hiphop/electronic, doskonale opanował sztukę niesamowitych występów, przyciągając unikalną publiczność, lubującą się w  jego pełnych energii, mieszających gatunki występach na żywo, gdzie scena łączy się z parkietem, a Zep staje się wtedy jednoosobową muzyczną armią.

Nic więc dziwnego, że stał się nietypowym fenomenem internetowym z ponad 110k obserwujących na Instagramie i stale rosnącą liczbą widzów na TikToku, przekraczającą już 175k. Mimo to, jego relacje z fanami pozostają niemal osobiste i razem tworzą pewnego rodzaju społeczność.

Wyprzedawał swoje występy w Berlinie, Amsterdamie, Rotterdamie, Londynie i Paryżu, zanim nawet rozpoczęła się jego europejska trasa koncertowa. W nadchodzącym sezonie festiwalowym zawita do Polski na Polish Hip-Hop Festival.

Artyści 2024