Jan-rapowanie – autor jednego z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Jego charakterystyczny styl sprawia, że zjednuje sobie sympatię słuchaczy z różnych pokoleń. Jak mało kto potrafi opowiadać o przyziemnych problemach z dużą dozą dojrzałości i dystansu. Współpracował z największymi ksywkami rodzimej sceny rapowej. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie dwie, długogrające płyty – za ich niepowtarzalną warstwę muzyczną odpowiada NOCNY.

W marcu 2019 roku światło dzienne ujrzał legalny debiut duetu Jan – rapowanie & NOCNY – “Plansze”. Album spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem krytyków i słuchaczy, którzy szybko określili go mianem “głosu pokolenia”. Płyta trafiła na szczyt OLiS, a promująca ją trasa wyprzedała się w ekspresowym tempie. 

Sukces Janka nie pozostał niezauważony przez branżę. Raper dołączył do grona wykonawców dwóch prestiżowych festiwali muzycznych: Opener Festival i Orange Warsaw Festival, ku zdecydowanej radości ich uczestników. Rok 2020 to dla Jana wydawnictwo płyty “Uśmiech”, która kończy historię współpracy z Nocnym. Po dwuletniej przerwie, w marcu 2022 roku ukazał się jego solowy album pt. “Bufor”, na którym udzielili się Sokół, Paluch, KęKę, Kinny Zimmer, Kortez, Kaz Bałagane i Misia Furtak. Miesiąc po premierze album sprzedał się w nakładzie ponad 15 000 sztuk, co oznacza, że oficjalnie pokrył się złotem.

Artyści 2023