Szymi Szyms to 26-letni raper pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego, ale mieszkający i nagrywający na co dzień w Koszalinie. Ma charakterystyczny styl oparty na kąśliwych punchline’ach i bragga bez kompleksów. Solidny warsztat szlifował na podziemnych scenach i niezliczonej ilości nagrywek regularnie trafiających do sieci. Jego liryka orbituje w okół tematów życiowych i bardzo osobistych, okraszona jest emocjonalną nawijką której nie sposób nie zapamiętać.

W 2020 roku podpisał swój pierwszy fonograficzny kontrakt z wytwórnią QueQuality, gdzie zdążył wydać do tej pory dwa projekty: pełnoprawny album ,,Tokio Hotel” (2020) oraz ,,Brzydkie” MIXTAPE (2022). Drugi z projektów zadebiutował na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS). Jest jednym z frontmenów i pomysłodawców ekipy indahouse, która skupia w okół siebie ludzi związanych z różnymi gałęziami hip-hopu i szeroko pojętych zajawek.

Na swoim koncie ma platynowy singiel ,,Yakuza” nagrany razem z OsaKą, jego numery w serwisie YouTube oraz serwisach streamingowych łącznie przekroczyły barierę kilkudziesięciu milionów odsłon. Szymi Szyms był równiez jednym z uczestników 8 edycji ,,Młodych Wilków”, akcji szukającej talentów organizowanej przez portal Popkiller.

Artyści 2022