Piaszczysta plaża, słońce i powietrze pełne hip-hopowych bitów – nie możemy się tego doczekać. Jesteśmy przekonani, że rok 2022, będzie rokiem rewolucyjnym. PLHHF zmienia oblicze!

Dwuletnia rozłąka to czas tęsknoty, ale także ciężkiej pracy naszego zespołu. Przez ponad dwa lata, pracowaliśmy nad najróżniejszymi wariantami festiwalu. Nie lubimy półśrodków, dlatego nie chcieliśmy dawać Wam namiastki czy marnych substytutów wydarzenia. Festiwalem jesteście Wy! To Wy tworzycie największy festiwal hip-hopowy w Polsce.
W minionym roku nasz zespół stworzył pierwszą, polską, wyprodukowaną z tak dużym rozmachem galę nagród branży hip-hopowej – Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Zasięg oraz odbiór wydarzenia przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem skali oraz jakości produkcji. Bardzo dużo uwagi w projekcie poświęciliśmy by docenić twórców w sposób przejrzysty i maksymalnie obiektywny. Gremium tworzone przez dziennikarzy oraz przedstawicieli mediów muzycznych przyznało statuetki w osiemnastu kategoriach. Niezwykle ważny był również głos publiczności, w kilku kategoriach to właśnie głos słuchaczy przeważył szalę. Jednak największym zaskoczeniem dla uczestników, był koncert czołowych polskich artystów hip-hopowych, wraz z pełną sekcją Płockiej Orkiestry Symfonicznej – pod batutą Jacka Piskorza.
Dla nas, poniekąd był to swego rodzaju test, dodajmy że zdany na piątkę z plusem. Teraz nadszedł czas by scentralizować nasze dwa wydarzenia. Od teraz ich wspólnym mianownikiem będzie… Płock! Tak, w tym roku Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędzie się w Płocku, a konkretnie w Orlen Arenie. O promocję wydarzenia zadbają standardowo Cichy z Małym, a muzyczną oprawę podczas występów stworzy L.U.C. i jego Rebel Babel!

Płock od zawsze nosił miano miasta związanego z hip-hopem, a połączenie dwóch tak dużych wydarzeń tylko to potwierdza.

Od 2013 roku sukcesywnie się rozwijamy, na naszych scenach możecie spotkać cały przekrój środowiska, od mocnego undergroundu, poprzez świetnie zapowiadających się newcomerów, na topowych gwiazdach kończąc – w tym roku czeka na Was kumulacja. Tak intensywnego hip-hopowo weekendu nie było w Polsce nigdy, a to dopiero początek zmian.

Teraz o samym festiwalu. Wnioski po ostatniej edycji były jasne – wydłużamy festiwal o jeden dzień.

Dlatego w tym roku, impreza na plaży zaczyna się już od czwartkowego popołudnia i potrwa do sobotniej nocy, a dodatkowo w niedzielę, w Orlen Arenie, czeka na Was uroczysta Gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards i występy znanych artystów w niecodziennych aranżacjach.
Mając także na uwadze to jak ważni są partnerzy i jak bardzo wielowymiarowo takie partnerstwa wpływają na wydarzenie postanowiliśmy zacieśnić współpracę z marką Lech, marką której nie musimy przedstawiać. Jest z nami od samego początku i wspiera nas na wielu płaszczyznach. Festiwal przez najbliższe dwa lata nosił będzie nazwę Lech Polish Hip-Hop Festival!
Każda edycja Polish Hip-Hop Festival przynosiła ze sobą nowe sceny oraz strefy. Nie inaczej będzie tym razem. Przede wszystkim – Tent Stage – nowa, duża scena, usytuowana pod ogromnym namiotem, gdzie w środku czeka Was prawdziwa koncertowa uczta. Oprócz dodatkowej sceny stworzyliśmy nowe strefy merchandise oraz przebudowaliśmy strefę food trucków. Dodatkowo, zadbaliśmy o strefy aktywności oraz strefy relaksu. Z uwagi na ogromne zainteresowanie karnetami, przygotowujemy dla Was aż trzy pola namiotowe oraz miejsce dla kamperów. Wkrótce ogłosimy pierwszych artystów oraz rozpoczniemy sprzedaż biletów (także jednodniowych).
Jesteśmy przekonani, że weekend 11-14 sierpnia 2022, będzie najgorętszym i najbardziej hip-hopowym weekendem w Polsce. Szykujcie się, będzie ogień! Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży.

ELOOO

Zespół prasowy Lech Polish Hip-Hop Festival

***

Polish Hip-Hop Festival jest corocznym festiwalem odbywającym się od 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku. Wydarzenie przyciąga czołówkę rodzimej sceny hip-hopowej oraz kilkunasto-tysięczną publiczność z całej Polski. Na siódmej edycji w 2019 roku wystąpiło ponad 100 wykonawców oraz pojawiło się ponad 22 tys. uczestników z całej Polski.

Wydarzenie