Całą pierwszą pulę biletów wykupiliście w niecałe dwadzieścia cztery godziny. Dla nas to był jasny sygnał, aby nie zwalniać tempa i intensywnie pracować nad ósmą edycją największego festiwalu hip-hopowego w tej części Europy. Teraz przyszedł czas by odsłonić kolejne karty.

Nikt z nas, jeszcze kilka miesięcy temu nie brał pod uwagę takiego scenariusza. Każde ogłoszenie artystów tegorocznego PLHHF miało być swoistym, szeroko komentowanym wydarzeniem. Tymczasem rzeczywistość udowodniła nam, że to ona najlepiej weryfikuje plany. Naszej załodze żadne sztormy nie są straszne, ale musieliśmy dostosować się do obecnej sytuacji. Nie oznacza to jednak, że nie pracujemy nad ósmą edycją Polish Hip-Hop Festival. Kilka tygodni temu gdy rozpoczynaliśmy sprzedaż karnetów, nie mieliśmy wątpliwości że to słuszna droga. Od początku roku przysłaliście nam setki wiadomości, w których pytaliście kto wystąpi na tegorocznej edycji, kiedy i w jakich cenach będą w sprzedaży karnety, etc. W niespełna 24h godziny wykupiliście całą pierwszą pulę, a następnie w ciągu kilku dni wyśrubowaliście niespotykaną sprzedaż! W osiągnięciu takiego wyniku pomogli na pewno wykonawcy, których ogłosiliśmy. Wśród nich znaleźli się m.in. PRO8L3M, Mata, Szpaku, Kaz Bałagane, Jan-rapowanie, Słoń, Dziarma i Wini. Teraz przyszedł czas by ogłosić kolejnych artystów 8. edycji PLHHF.

Paluch to jeden z najważniejszych i najbardziej charyzmatycznych raperów na polskiej scenie. Obecny na niej od wielu lat, jeden z pionierów rapowania na syntetycznych podkładach, odnajdujący się również w trapowej konwencji. Po doskonale przyjętym solowym „Czerwonym dywanie” i albumie B.O.R., nie mogło go u nas zabraknąć

Konsekwencja w dążeniu do realizacji marzeń, wygrana walka ze słabościami, a do tego wysoki poziom artystyczny. Chyba nie da się go lepiej opisać. Białas to głos pokolenia i raper, który z każdym kolejnym projektem podnosi sam sobie poprzeczkę. Wydana kilka tygodni temu EP-ka „H8” pokazała jego inną twarz, a także udowodniła, że doskonale sprawdza się na żywo. Jak zabrzmi w Płocku w połączeniu z nowymi numerami z nadchodzącego albumu?

Kolejnym filarem SMB Label jest Bedoes. Artysta, który w przeciągu ostatnich lat zaliczył największy progres na scenie i bardzo szybko awansował do czołówki najpopularniejszych polskich wykonawców. Wszystkie wydane do tej pory projekty cieszyły się olbrzymią popularnością i zyskały olbrzymie grono fanów, co pokazują liczby sprzedanych płyt oraz odtworzenia w serwisach streamingowych. Każdy jego koncert to istna bomba, więc nie mogło go po prostu u nas zabraknąć.

Warto jeszcze zostać przy warszawskiej wytwórni, bo to właśnie ona rozdaje karty w polskim hip-hopie. Jedną z najważniejszych postaci w labelu jest Solar, który nagrywa mniej niż koledzy, ale za każdym razem dostarcza jakościowe projekty. Pełne ambitnych treści i świetnych melodii sprawiają, że koncerty są wyjątkowym przeżyciem. Obecność obowiązkowa!

Dwie dekady na scenie. Liczba fanów z różnych środowisk rośnie wraz z każdym albumem. Czy w rapie istnieją ograniczenia? W jego przypadku nie, co doskonale potwierdza tegoroczny „Gniew”, którym w dużym stopniu powrócił do korzeni i nie tylko rapował, ale i produkował muzykę. O.S.T.R. to jedna z najważniejszych postaci na polskiej scenie, jeden z najlepszych polskich MC i osoba, która ciągle stara się zaskakiwać swoich odbiorców. Nie mogło go u nas zabraknąć.

Dużą część swojego życia spędził we Włoszech, a pobyt w Italii miał na niego duży wpływ. Tymek przemyca elementy z innych, często bardzo odległych od siebie kultur, ale doskonale odnajduje się w aktualnie panujących trendach. Dodajmy do tego unikatowe flow i naturalną melodię w głosie. Prosty przepis na sukces i gwarancja świetnego show. To nie jest przypadek, że jego singiel – „Język ciała” – osiągnął ponad 100 mln wyświetleń na YouTube. Nie jest wykluczone, że podobnym wyczynem będą mogły pochwalić się kolejne jego utwory.

Jeszcze niedawno moglibyśmy powiedzieć, że jest to najbardziej wyluzowany duet na polskiej scenie. Rado Radosny i Astek, czyli Dwa Sławy, z każdym kolejnym albumem udowadniają, że nie boją się zmian i umiejętnie potrafią łączyć swój charakterystyczny styl wraz z ambitniejszymi treściami. Takich rzeczy próżno szukać u innych! Jak „Pokolenie X2” zabrzmi na żywo? Doskonale wiemy, że duet porwie tłumy. Jak zwykle.

Jego kariera nabrała tempa kilka lat temu i nic nie wskazuje na to, żeby miała się zatrzymać. Sarius to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich raperów łączący zarówno rap i śpiew, a także umiejętnie mieszając różne gatunki muzyczne. Z własnym, niepowtarzalnym stylem, co pokazał na „Antihype” i „Pierwszym dniu po końcu świata”. Jesteśmy przekonani, że jego występ będzie jednym z najlepszych podczas tegorocznej edycji Polish Hip-Hop Festival.

Duet, który nie stoi w miejscu i zawsze stara się nadążać za trendami, jednocześnie zachowując olbrzymią klasę i pamiętając o klasyce. Ras i Ment, czyli Rasmentalism występowali przez płocką publicznością już kilka razy i nigdy nie zawiedli. Duet zaprezentuje doskonale znane utwory oraz kawałki, które znajdą się na nadchodzącym albumie „Geniusz”. Czy dostaniemy wraz z nim genialną muzykę? Nie mamy żadnych wątpliwości.

Oki to artysta, który początkowo zdobył uznanie internetowej społeczności i pojawiał się na kanałach największych polskich wytwórni. Kilka miesięcy temu zawojował polską scenę i albumem „47playground” potwierdził, że jest jedną z największych jej nadziei. Nowa i stara szkoła w jednym, wyjątkowa twórczość, bardzo charakterystyczny styl powodują, że ponownie musi namieszać na scenie Polish Hip-Hop Festival.

Każda jego produkcja trafia poza ramy klasycznie rozumianego hip-hopu. Adi Nowak bawi się konwencją, ma świetne ucho do bitów i umiejętnie balansuje pomiędzy alternatywnym i podziemnym rapem, który w równym stopniu zadowala zatwardziałych hip-hopowców, jak i fanów ambitnego grania. Jak dwuznaczne w tekstach i pełne melodii utwory sprawdzą się wśród szerokiego grona płockich odbiorców?

Najpierw B.A.K.U., teraz Anatom. Po rozłące z mikrofonem i ułożeniu swojego życia, raper powrócił na scenę z dużymi szansami, żeby na niej namieszać. MC będzie promował swoje najnowsze wydawnictwo „Anatomja mixtape”, które jest jedną z najważniejszych premier tej wiosny. Charakterny, bezkompromisowy i emocjonalny przekaz, a do tego lekkość i kąśliwe poczucie humoru.

Ósma edycja PLHHF to nowa, większa scena główna, kolejne dodatkowe sceny, przebudowana strefa merchandise oraz nowa strefa street-foodu. Dla imprezowiczów szykujemy nowe propozycje aktywności oraz formy spędzania wolnego czasu. Jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze działania spełnią oczekiwania powiększającego się z roku na roku grona festiwalowiczów. Dodatkowo, odświeżyliśmy także identyfikację wizualną, która jeszcze lepiej wpisuje się w światowe trendy oraz ruszyliśmy z nową stroną internetową, na której znajdziecie najważniejsze informacje.

W sprzedaży dostępna jest druga pula karnetów w cenie 180 zł. Karnety na cały festiwal możecie nabyć pod tym adresem: http://bitly.pl/XE9md

Warto się pospieszyć, ponieważ druga pula karnetów będzie dostępna do 26 maja lub do wyczerpania.

Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 8 sierpnia w Płocku. Na wszystkich uczestników będzie czekało kilka scen, a na terenie imprezy każdy będzie mógł skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Wkrótce wrócimy z informacjami dotyczącymi współpracy medialnej.

Do zobaczenia w sierpniu na płockiej plaży.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej oraz oficjalnych kanałach social media.

WWW: http://plhhfestival.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/PolishHipHopFestival
Instagram: https://www.instagram.com/polishhiphopfestival/

Wydarzenie