to łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Jarosław Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami – Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix – postanawiają w 2006 roku oficjalnie połączyć siły aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy.

2007 rok przynosi pierwszy efekt ich działalności w postaci płyty pt. „Dla sławy”. Zawarte na niej storytellingi Radosnego, zgrabnie położone na dźwiękach Astka, pozwoliły Sławom stać się zwycięzcami dwóch festiwali muzyki rapowanej (w Gdyni i Kętrzynie), oraz „wyróżnić się” w konkursie na Demo Roku 2008 Radia WuDoo.

W listopadzie 2010 roku pojawia się album na bitach zapożyczonych od 20Syla (Hocus Pocus), na którym to panowie rapują tym razem wspólnie. „Nieśmiertelna nawijka dwusławowa”, bo tak nazywa się produkcja, wzbudza odmienne uczucia, w zależności od tego czy słuchaczami są Polacy, czy Francuzi.

Rok 2011 stoi pod znakiem drugiej, „pełnoprawnej” płyty zespołu, zatytułowanej „Muzyka kozacka”. Po czterech latach autorskiego bezalbumia podział ról znów się zmienia – Radek na mikrofonie, Jarek na bitmaszynie.
Przełom. W ostatnim kwartale rzeczonego roku Dwa Sławy dogadują się z Markiem Dulewiczem co do wstąpienia w szeregi Embryo Nagrania. Duma. Tym razem w jeszcze innej konfiguracji – Sławy za mikrofonem, Dulewicz za sprzętem muzyczym – panowie wchodzą do studia, celem nagrania oficjalnego debiutu „Nie wiem, nie orientuję się”, z premierą wyznaczoną na 10.11.2012.

W styczniu 2015 wychodzi album pt. „Ludzie sztosy”
Albumem zachwycają się zarówno krytycy, jak i słuchacze w całym kraju.
Od tego czasu zespół jest praktycznie non stop w trasie koncertowej.
Dwa lata później w styczniu na półki sklepowe trafia kolejny album Dwa Sławy „Dandys Flow”.

W 2017 roku DWA SŁAWY stają się labelem o nazwie X2.
Pierwszym wydanym albumem spod szyldu tej wytwórni był album Dwa Sławy „Coś przerywa” wydany w marcu 2018 roku.
W styczniu 2020 roku Rado Radosny i Astek powrócili z albumem „Pokolenie X2”. Album znalazł się na 1 miejscu zestawienia OLiS, a promują go takie kawałki jak „Co ludzie powiedzą?”, „Parasolki”, „Pokolenie X2” oraz „Mango Lassi”. Gościnnie możemy usłyszeć takich raperów jak TenTypMes, Gedz, Białas czy Słoń.

Artysci_2020