rocznik ‘98. Jego mocne, osobiste linijki i chwytliwe refreny zna cała Polska, a koncerty przyciągają tysiące osób w każdym wieku. Współpracował z takimi artystami, jak Taco Hemingway, Quebonafide czy Golec uOrkiestra. Najmłodszy polski raper na szczycie OLiS, który zdobył debiutanckim albumem “Aby Śmierć Miała Znaczenie”, stworzonym wspólnie z Kubim Producentem. Płyta pokryła się złotem i otworzyła Bedoesowi drzwi do kariery, a krytycy nazwali ją jednym z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów wydawniczych w historii polskiego rapu.

W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi album duetu Bedoes & Kubi Producent “Kwiat Polskiej Młodzieży”. Jedna z najbardziej oczekiwanych płyt w polskim rapie, stała się wielkim wyzwaniem przede wszystkim dla jego twórców, któremu zdecydowanie udało im się sprostać. Niekwestionowanym hitem okazał się singiel “Janosik” z gościnnym udział Golec uOrkiestry. Na platformach streamingowych utwór został odtworzony ponad 30 milionów razy i szybko trafił na rotacje największych stacji radiowych.
Płyta w cztery miesiące od premiery pokryła się złotem i platyną, a w promujących ją koncertach wzięło udział blisko 15 tysięcy osób. Trasę zwieńczyły wspaniałe występy w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej i na warszawskim Torwarze.

Pod koniec listopada 2019 roku Bedoes wydał swój trzeci album. „Opowieści z Doliny Smoków” to bezkompromisowa wycieczka po uczuciach człowieka doświadczonego przez zepsuty świat. Na płycie kipi od kontrastów. Miłość i poszukiwanie szczęścia staje naprzeciw złym ludziom, dużym pieniądzom i dziewczynom bez zahamowań.
Bedoes startuje z bardzo wysokiego poziomu muzycznego mając za sobą współpracę z największymi ksywami rapowego świata. Młody, ale doświadczony przez branżę, zaczyna eksperymentować z muzyką szukając nowych ścieżek rozwoju, szlifując zarazem styl znany z poprzednich krążków.
Nowa płyta to polemika z otaczającą rzeczywistością i próba odnalezienia wartości cennych dla samego artysty i odrzucenia tych, które sprowadzają na sam dół. Bedoes zaprasza nas do świata pełnego pokus i stara sobie z nimi radzić układając życie tak by czerpać z niego jak najwięcej, bardziej zwracając uwagę na uczucia niż dobra materialne.
Tytuł krążka to alegoria do złego świata przepełnionego złymi ludźmi. Reprezentant SBM Label ukazuje rzeczywistość w ciemnych barwach, starając się być rycerzem dla siebie i swoich bliskich.
To pierwszy raz gdy Bedoes pracuje nad legalną płytą bez Kubiego Producenta. Muzyką przy projekcie zajął się legendarny w środowisku Lanek. Współpraca z nowym producentem otwiera Bydgoszczaninowi nowe drogi w muzycznym rozwoju.

Artysci_2020