Niegdyś znany jako B.A.K.U..W 2007 roku jako piętnastolatek rozpoczął swoją działalność muzyczną z pierwszym albumem 'Brzmienia Podziemia’.W 2008r. ukazuje się kolejny projekt, tym razem mixtape – 'Born In The City’. Równolegle młody raper zaczyna regularnie koncertować na południu Polski.W 2010 roku na jednym z koncertów w Nowym Targu zostaje zauważony przez Pezeta, który w późniejszym czasie daje mu duże wsparcie w branży muzycznej. Powstaje również utwór na którym Pezet i B.A.K.U. udzielają się gościnnie u grupy ParExcellence.W roku 2011 swoją premierę ma hitowy kawałek pt. ,,Pomimo”, który okazuje się być kamieniem milowym w dotychczasowej karierze nastoletniego rapera. Zaczynają się nim interesować różne wytwórnie muzyczne m in. Koka Beats czy Rapton Label. B.A.K.U. gra koncerty na terenie całej Polski supportując najpopularniejszych raperów z rodzimej sceny jak i gwiazdy zagraniczne w klubach i na kilku dużych festiwalach hip-hopowych m in. Hip Hop Fest Nysa czy Oleszyce Rap Festiwal.W 2012 ukazuje się teledysk do utworu 'Pomimo’, który cieszy się dużym zainteresowaniem (2,8mln wyświetleń), w tym samym roku raper podejmuje współpracę z wytwórnią UrbanRec w związku z wydaniem swojego legalnego debiutu pt. ,,Poznaj Mnie”. W międzyczasie bierze udział w wielu ciekawych rapowych akcjach jak Rap One Shot czy RWP: Bez Cięcia.W 2013 roku B.A.K.U. wylatuje do Los Angeles w celu nakręcenia teledysku do singla promującego płytę producencką 101 Decybeli oraz do drugiego oficjalnego singla z 'Poznaj Mnie’.19 Kwietnia 2014 roku album 'Poznaj Mnie’ ma swoją premierę (na którym udzielili się tacy wykonawcy jak VNM, B.R.O czy Donatan).We wrześniu 2014 B.A.K.U. nawraca się i gruntownie przewartościowuje swoje dotychczasowe życie, znika również ze sceny i mediów na okres blisko dwóch lat.Oficjalnie ostatni koncert jako 'B.A.K.U’ gra on w lipcu 2015 roku, niedługo później Bozon Records ogłasza, że pierwszym raperem, który wyda płytę nakładem tej wytwórni po jej założycielu – Tau, będzie młody raper Anatom, którego tożsamość zostanie niebawem ujawniona.W marcu 2016 okazuje się, że po nawróceniu B.A.K.U. przyjął nowy pseudonim Anatom a jego płyta pt. 'Atomistyka’ będzie jego pierwszą płytą po nawróceniu.
Wydana w listopadzie „Atomistyka” była ogromnym zaskoczeniem. Oto z młodego chłopaka z potencjałem, ale bez odpowiedniej charyzmy i przebicia wyrósł nagle raper z krwi i kości, żonglujący wachlarzem flow, piętrzący rymy, podśpiewujący, równie sprawnie budujący storytellingi jak punchline’y – i to wszystko przy zachowaniu mocnego szkieletu treściowego i nacisku na promocję tradycyjnych, pozytywnych wartości, pozytywnych wartości. Równocześnie zaglądający w ciemne zakamarki wcześniejszego życia („Alarm”, „Zakręceni”), jak krytykujący je i wskazujący nową drogę, stojący w kontrze do wszechobecnego dziś w rapie hedonizmu, lansu i kultu pieniądza – dodatkowo wszystko na pierwszorzędnych newschoolowych bitach SoDrumatica i Chrisa Carsona.

W grudniu 2016 roku Anatom zostaje ogłoszony Młodym Wilkiem, tym samym został uznany przez portal Popkiller jednym z najlepszych debiutantów w branży rapowej. Piąta edycja została okrzyknięta najlepszym zestawieniem debiutów. Pokazywały to m.in. statystyki: 17mln we wspólnym utworze, 4mln wyświetleń w cypherze (Anatom, Bedoes, PlanBe, Smolasty). Sam Anatom został uznany jednym z najlepszych wyborów Popkillera. Jego singiel promujący tę edycję Młodych Wilków osiągnął liczbę 1,5mln wyświetleń.

„Autonomia” wydana w grudniu 2018 roku to drugi album Anatoma, a zarazem pierwszy jego krążek wydany niezależnie, własnym sumptem. Jest to wydawnictwo spójne brzmieniowo i koncepcyjnie, pełne nowych rozwiązań, ukazujące szeroki wachlarz wokalny artysty, jakiego dotychczas nie mieliśmy okazji usłyszeć. Jest to płyta nade wszystko wesoła, szczera i niezwykle dojrzała jak na panujące dzisiaj trendy w muzyce rozrywkowej. Autonomia kieruje nasze myśli ku elementarnym wartościom takim jak wiara, dobroć, rodzina, wierność, prawda, które są dla autora fundamentem jego egzystencji. Nade wszystko skupia się na wolności – tytułowej autonomii, do której powinien dążyć każdy z nas.

W kwietniu 2020 roku Anatom własnym sumptem wydał „Anatomja mixtape”. Na albumie możemy znaleźć 13 utworów utrzymanych w newschoolowym stylu, które ukazują olbrzymią ilość flow jakimi włada raper. Krążek promują takie utwory jak „Diament”, „Taki sam” oraz „Deszcz”. Nakład płyty został całkowicie wyprzedany, a gościnnie udzielają się na niej m.in. AdMa oraz PlanetANM.

Artysci_2020