SZPAKU to polski raper pochodzący z Morąga.

Szpaku to ostre i uliczne brzmienie. Osiedlowe teksty, wyplute zachrypniętym głosem. Tyle, że to wszystko udekorowane toppingiem z newschoolowych rzeczy. Udało mu się wypracować oryginalny, autentyczny styl, w którym brudny wokal i uliczne historie przeplatają się z częstym, ale wysmakowanym użyciem autotune’a.

Po wydanym w 2017 roku „Młody Simba Mixtape” Szpaku dołączył do B.O.R. Records. Tam wydał swoją EP’kę „BORuto”, za której produkcję odpowiadał 2K Beatz. Album został wydany w nakładzie 3000 sztuk i sprzedał się w ciągu godziny.
W tym samym roku Szpaku zaczął pracę nad nowym albumem pt. „Atypowy”, który swoją premierę miał w listopadzie 2018 roku. Pierwszym numerem promującym ten album był singiel pt. „UFO”, który zebrał kilka milionów wyświetleń w kilka dni. Album po około 2 miesiącach od premiery uzyskał status platynowej płyty.

28 lutego 2020 roku raper nakładem własnej wytwórni GUGU wydał album „Dzieci duchy”. Za warstwę muzyczną projektu w całości odpowiedzialny jest Kubi Producent.

Artysci_2020

Leave a Comment