PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Regularnie wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce, PRO8L3M pozostaje jednym z fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków – od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

Tworzony przez Oskara i Steeza stołeczny zespół zadebiutował kontrowersyjnym „C30-C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Od tego czasu PRO8L3M nie zwalnia tempa i co krok zaskakuje swoich słuchaczy nowym materiałem. Duet ma na swoim koncie 7 wydawnictw – wspomnianą wcześniej epkę „C30-C39”, mixtape „Art Brut”, „PRO8L3M LP”, „Hack3d By GH05T 2.0” EP, „Ground Zero Mixtape” „Widmo” LP. oraz „ART BRUT 2”

W najnowszym wydawnictwie zatytułowanym „ART BRUT 2” Oskar ze Steezem oddają hołd polskiej muzyce minionych dekad, ale także wracają do lat, które ich ukształtowały. Przypadają one na czas dzikiego kapitalizmu, gdzie powiew zachodu odczuwalny był w zapachu T-shirtów z Jarmarku Europa, pranych niemiecką chemią. Dzielą się z nami czymś bardzo osobistym. Przenoszą nas do czasów, w których podwórko zastępowało social media, a podczas szkolnych przerw kupowało się na spółkę z ziomkiem nabitkę do fifki za pięć blach.

Artysci_2020

Leave a Comment