';

SZTOSS

SZTOSS

Sztoss (właściwie Wojciech Słota) – wokalista, autor tekstów, realizator.

Urodzony w 1991 roku w Lublinie w rodzinie z muzycznymi korzeniami.

W 2009 roku wydał swój pierwszy projekt – dancehallową EP „Rozgrzewka“. Dzięki temu od czerwca następnego roku wyruszył w trasę ze swoim bratem TaLLibem, z którym zagrał łącznie około 100 koncertów w Polsce i poza jej granicami.

Cztery lata później po dobrze przyjętym refrenie w singlu Zbuka „Młoda Krew“ podjął współpracę ze Step Records, czego efektem był wydany w maju 2016 roku album „81“, wyprodukowany przez S4k w klimacie nawiązującym do wydawnictw OVO (Drake, Partynextdoor), adaptując klimat nowego R&B na polski grunt. Podczas słuchania albumu wędrujemy w podróż pełną rozterek uczuciowych po zadymionych nocnych klubach , pomieszczeniach z nikłym światłem oraz mieście nocą, które to skłania do imprezowego życia.

Sztoss znany jest też szeroko ze współpracy z niezliczoną ilością artystów polskiej sceny rapowej i nie tylko, między innymi z: Quebonafide, Dwa Sławy, Onarem, Zbukiem, PlanBe, Sitkiem, VNMem, Ras Lutą, Grizzlee, Hadesem, Dioxem, White House, DJ Decksem czy W.E.N.Ą.

Obecnie promuje swój najnowszy album „Sztoss” wydany nakładem wytwórni Step Records.

Na koncercie prezentuje przekrój swojej twórczości, począwszy od numerów z 81, przez kilka wybranych featów, aż po nowe utwory z nadchodzącego EP oraz LP (w momencie publikacji mogą już pojawić się utwory z klipami z EP – przyp. aut.)

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in