';

DEYS + GRIMMY

DEYS + GRIMMY

to polski raper urodzony w Skarżysko-Kamiennej.

Członek grupy Hashashins. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Quebonafide, VNM, Te-Tris, Guzior czy LaikIke1. Jest jednym z prekursorów tańca c-walk w Polsce.
Deys działał w podziemiu od 2008 wydając mixtape ProFill oraz EP Coldwave. Rozgłos uzyskał dopiero dzięki projektowi „Audiogramy”, który ukazał się 5 stycznia 2014 roku. Zaczął pojawiać się gościnnie w utworach bardziej znanych raperów. W roku 2015 Deys wydał mixtape „Imprimatur”.
Dnia 25 listopada 2016 roku nakładem wytwórni QueQuality wydał swój pełnoprawny, legalny debiut – płytę Roku Pora Piąta.

W 2017 roku wraz z Zero stworzył własny label Hashashins, którego nakładem w grudniu ukazał się album „Tape of the ninja” oraz ostatni, wydany w grudniu 2018 roku krążek „Oczka”.
Ostatnio wokół artysty zrobiło się dosyć głośno w środowisku rapowym, a to za sprawą ksywy pod którą możemy go usłyszeć. Grimmy, bo tak ostatnio podpisuje się Deys, to prawdopodobnie jego twórcze alter-ego, ale sam raper milczy w tej kwestii, jaka jest prawda? Zapewne przekonamy się niebawem.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in