';

BORIXON & RETO

BORIXON & RETO

BORIXON

znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Wzgórze Ya-Pa 3, którego był członkiem w latach 1996-2002 i 2009. Wraz z zespołem nagrał m.in. pięć albumów studyjnych, a także uzyskał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W międzyczasie podjął solową działalność artystyczną. Był także członkiem freestyle’owego składu GibGibon Skład oraz kolektywu LWWL zrzeszającego kieleckich twórców hip-hopowych. Od 2015 roku współtworzy zespół Gang Albanii.
Borixon ma na swoim koncie osiem solowych albumów. Ostatni – „Mołotow” – ukazał się w maju 2018 roku nakładem wytwórni NewBadLabel i zadebiutował na 1 miejscu OLiS.
Ostatnio współtwórca głośnego projektu Chillwagon.

ReTo

raper z podwarszawskiego Piastowa. Gość, który konsekwentnie robił swoje w internetowym podziemiu, aż tu nagle ni stąd ni zowąd w ciągu kilku miesięcy wraz z „Bossmanem” wszedł na scenę jak prawdziwe tsunami, zyskując milionowe wyświetlenia jeszcze przed premierą pełnoprawnego albumu i wywołując liczne dyskusje w środowisku. Niepokorny, budzący kontrowersje nie tylko przez swój demoniczny wizerunek czy same wersy (głównie imprezowe wygrzewki i bezczelne, momentami chamskie punchlines), ale też pozastudyjne „afery”.
Kiedy jednak wszyscy wokół mówią, że ten złodziej bitów i ekspedient sklepu odzieżowego to tylko to szczeniackie bragga umie, ten nagle daje taką życiówkę w postaci „Wrzasku”, którą ucina spekulacje niejednemu sceptykowi. Mixtape „Damn.” i epka „GOOD7UCK” wydają się być dopiero przedsmakiem tego, co ten młody charyzmatyczny MC ma jeszcze do zaprezentowania.
Błyskawiczny skok popularności zaowocował kooperacjami z takimi głośnymi postaciami sceny jak Solar/Białas, Quebonafide, Sitek czy WSRH. Niegdyś powiązany z ekipą Other Vision Records (płyta „Moonlight” z 2014 roku), ostatnio jednak wyświetla się pod szyldem New Bad Label.
Duży potencjał, duże pole do rozwoju (i równie duża świadomość tego, że dobry refren w utworze to podstawa – a umie je nucić z dużym wyczuciem), a już teraz poprzez wizerunek, pomysł na siebie (klipy, makijaże, a choćby nawet własna interpretacja… „El Tango De Roxanne”) i rozpoznawalność dystansuje większość konkurencji ze swego pokolenia. ReTo to bez wątpienia jedno z głośniejszych zjawisk ostatnich lat, co może świadczyć o tym, że jego ostatni album „BOA” wydany w czerwcu 2018 roku pokrył się platyną.
Ostatnio współtwórca głośnego projektu Chillwagon.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in