';

W.E.N.A.

W.E.N.A.

W.E.N.A. znany również jako Wudoe lub Montana Maxx. Działalność muzyczną podjął pod koniec lat 90. XX w. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Głos Miasta i Ansambl.

Pod koniec 2005 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł “Wyższe Dobro”. Album wydany własnym nakładem w dniu 16.04.2007 roku, odbił się szerokim echem na niezależnej scenie muzycznej, zyskując jednocześnie uznanie przedstawicieli tzw. „mainstream’owego” nurtu muzyki Rap.
Pod koniec 2008 roku Wudoe związał się z duetem Rasmentalism. Efektem współpracy tria był album “Duże Rzeczy”, który ujrzał światło dzienne 07.12.2009 roku. Projekt, ze względu na swoją nowatorskość, oryginalność i świeżość szybko zyskał popularność, doprowadzając tym samym do wielu koncertów grupy na terenie całego kraju.
W dniu 27.05.2011 roku W.E.N.A. debiutował pierwszym, legalnym, albumem długogrającym pt. “Dalekie Zbliżenia”, który ukazał się nakładem niezależnej wytwórni Aptaun Records i okazał się jedną z najlepiej przyjętych płyt w 2011 roku.
Obecnie Wudoe to jeden z najczęściej koncertujących raperów w Polsce, jako jeden z niewielu na scenie nie występuje w towarzystwie hypemana. Dzięki energii i charyzmie jaką pokazuje podczas koncertów W.E.N.A. zdobywa sobie coraz liczniejsze grono fanów.
05.07.2013 nakładem tej samej wytwórni ukazuje się album “Nowa Ziemia”, przy którym Wudoe współpracuje wyłącznie z jednym producentem – Stona. W kwietniu 2015 nakładem Unhuman/The Avenue ukazuje się EP „Monochromy EP” produkcji Quiz’a. W tym samym roku W.E.N.A. wszedł w kolaborację z Sariusem i własnym sumptem wydali „Złe towarzystwo EP”, którego produkcją zajął się duet Voskovy. Na koniec 2017 roku Wudoe wydał długogrający krążek „Niepamięć” nakładem własnej wytwórni „Wyższe Dobro”, natomiast w marcu 2019 roku pod szyldem tej samej wytwórni ukazał się jego kolejny krążek „Montana Max”.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in