';

PRO8L3M

PRO8L3M

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

Stołeczny duet tworzony przez Oskara i Steeza zadebiutował w 2013 kontrowersyjnym materiałem EP C30­C39, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem. Rok później ostry język Oskara oraz produkcyjne pomysły Steeza znalazły ujście w kolejnej produkcji – mixtape „Art Brut” wyprodukowanym w całości w oparciu o sample z polskiej muzyki lat 80. Szeroko komentowany w mediach materiał, ponad 30 koncertów i nagroda Artysty Roku magazynu Aktivist zagwarantowały zespołowi pozycję jednego z najciekawszych projektów na scenie.

W 2016 PRO8L3M zadebiutował długo wyczekiwanym, pełnoprawnym LP, które w ciągu miesiąca pokryło się złotem, a w ciągu roku platyną. Osadzone w przyszłości, przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełniły nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80. Swoistą kontynuacją tego projektu było wydawnictwo „Hack3d By GH05T 2.0 EP“, które do zmuszało do refleksji nad iluzjami i zagrożeniami płynącymi z korzystania z najnowszych technologii.

Najnowsze wydawnictwo pt. “Ground Zero Mixtape” to muzyczny powrót do dojrzewania w latach 90’. Techno i breakcore w 70 BMP, a także trance’owe inspiracje przetworzone na brudne, rapowe podkłady. W połączeniu z nieprzewidywalną, zmienną w kontekstach, buzującą od emocji i bezkompromisową liryką Oskara, duet robi kolejny krok w historii swoich muzycznych eksploracji.

PRO8L3M gra regularnie trasy koncertowe i mimo, że potrafi przyciągnąć na występ kilka tysięcy widzów, chętnie występuje także w kameralnych, ciemnych przestrzeniach małych klubów koncertowych w całej Polsce.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in