';

KALI

KALI

raper z Krakowa, mieszkający w Katowicach.

Pierwszy raz można było go usłyszeć dwie dekady temu w utworze grupy Intoksynator. Jest współzałożycielem grupy Firma oraz założycielem Ganja Mafia.
Solową działalność artystyczną rozpoczął w 2011 roku i nakładem swojej własnej wytwórni Ganja Mafia Label wydał debiutancki krążek „50/50”.

W 2018 roku po eklektycznym „50/50”, retrospekcyjnym „Gdy Zgaśnie Słońce”, osobistym „Sentymentalnie”, koncepcyjnym „Krime Story” oraz ezoterycznej „Chakrze” – Kali po raz pierwszy oddaje do rąk słuchaczy album na czasie, którego zawartość liryczna dotyczy jego obecnej sytuacji życiowej .
„V8T” to osobista relacja z pierwszej ręki pozbawiona przesadnego patetyzmu i moralizatorstwa. Jak zawsze u Kaliego,całość ubrana w dojrzałe teksty w których nie zabraknie osobistych spojrzeń w głąb siebie, szczerej relacji z życia codziennego ale też dosadnych, świadomych własnej pozycji oraz punktujących chore zjawiska na scenie braggów.

Kali w nowoczesnej odsłonie charakteryzuje się ciętym językiem i ekwilibrystycznym flow podanym na wszechobecnym 808. Całość kwituje wpadającymi w ucho refrenami.

Za całą produkcję na albumie, odpowiada absolutny debiutant FLVWLXSS, który trzymając rękę na pulsie aktualnych trendów, przygotował wybuchową muzyczną mieszankę. Na płycie w symbiozie obok siebie współgrają koncertowe bangery, rozmyte, chilllujące cloudy, jak i rozpalające obecnie klubowe parkiety afro trapy. Gościnnie na „V8T” pojawi się Paluch.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in