';

GVERILLA

GVERILLA

to urodzony w 1996 roku artysta rozwijający swoją działalność na wielu płaszczyznach

Łączy przemyślaną, ekspresywną lirykę i eksperymentalne linie wokalne z abstrakcyjnym malarstwem oraz grafiką, w celu umożliwienia odbiorcy jak najszerszego spektrum doznań związanych z jego twórczością.

Pomimo iż jego korzenie sięgają przede wszystkim rapu, to od 2013 roku pełni rolę wokalisty, pisarza tekstów, oraz jednego z producentów rockowego zespołu „Mel Tripson”, z którym wydał debiutanckie „VI YD” EP. Między innymi dzięki temu projektowi Gverilla poszerzył swój wachlarz artystycznych umiejętności oraz zdobył niezbędne solowemu artyście doświadczenie sceniczne.
Od 2015 roku student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, co według niego samego wpływa pozytywnie na postęp w jego twórczości audiowizualnej.
Premiera live projektu Gverilla odbyła się podczas Open’er Festival 2017.
Artysta zagrał wówczas na Alter Stage, gdzie jego występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.
W kwietniu 2018 roku oprócz featuringów z tak uznanymi muzykami jak Bisz czy zespół Rasmentalism, pojawił się z również na kompilacji Flirtini: Heartbreaks & Promises vol.4, a do utworu jego autorstwa o tytule „Płynę” został zrealizowany znakomity klip.
Jego premierowa, solowa epka ukazała się w czerwcu 2018 roku.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share
Tagged in